Kilka słów o nas

We wrześniu 2019 roku powołaliśmy do życia projekt pod nazwą “Rękodzielna Polska”. Jesteśmy twórcami, prowadzącymi swoją pracownię krawiecko – kaletniczą i dobrze rozumiemy sinusoidę życia i pracy rękodzielników. Łączą nas te same zagwozdki, pytania, rozterki ale także radości i satysfakcja. Projekt “Rękodzielna Polska” zrodził się z potrzeby kontaktu z innymi artystami, rzemieślnikami, rękodzielnikami. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni do spotkań i inspirujących rozmów oraz wymiany myśli i dzielenia się wiedzą.

Gorąco zapraszamy wszystkie artystyczne dusze, które marzą o rozwoju swoich pracowni w dobrej, życzliwej atmosferze.

Rękodzielna Polska

Koniecznie zasubskrybuj nasz

Rękodzielna Polska
Rękodzielna Polska
Rękodzielna Polska
  • Cykl reportaży z pracowni kreatywnych twórców
  • Podcast dla osób chcących rozwijać swoje pracownie
  • Dawka przydatnej wiedzy szyciowej w formie bloga oraz video na YouTube
  • Społeczność ludzi z pasją

Gorąco zachęcamy do obserwowania naszego profilu na Instagramie @rekodzielna_polska oraz subskrypcji kanału Rękodzielna Polska na YouTube. Każdego, kto chciałby otrzymywać powiadomienia o kolejnych odcinkach podcastu, reportażach i wszelakich inicjatywach, zapraszamy do zapisu na Newsletter.

Rękodzielna Polska
Rękodzielna Polska

 

Nazywam się Kamila Mrowiec, choć w “Internetach” najczęściej przedstawiam się jako Kamila Plasun. Jestem właścicielką marki Plasun. Moje życie zawodowe – zupełnie nie związane z nabytym wykształceniem – powiodło mnie przez różne stanowiska w dużej korporacji, w której nauczyłam się wiele o procesach planowania produkcji, logistyce, zakupach, procedurach, które obecnie z powodzeniem przenoszę na swoje “mikroprzedsiębiorstwo”. Jeżeli masz ochotę poznać nas bliżej, zapraszam Cię do odwiedzin naszej twórczej pracowni.

Obecnie cały zespół tworzą trzy osoby oraz grono dobrych duchów, które wspierają nas doraźnie. Zajmujemy się projektowaniem oraz szyciem akcesoriów użytkowych takich jak torby, nerki, plecaki. W duszy gra nam polskie wzornictwo oraz rodzimy folkowy design, który jest obecny w naszych projektach. Bliska jest nam idea “less waste” i staramy się by nasza działalność była jak najbardziej przyjazna środowisku. Upcycling pięknych tkanin, jakimi są np. chusty – to pielęgnowana u nas troskliwie gałązka.

Swoim praktycznym doświadczeniem zamierzam dzielić się za pomocą podcastu i bloga Rękodzielnej Polski.

Powered by

Plasun - Pracownia Twórcza & Kursy Szycia Online & Rękodzielna Polska

Rękodzielna Polska
Rękodzielna Polska
Rękodzielna Polska