Torebka skórzana POLA – wykrój PDF + 2 wideo tutoriale

Torebka skórzana POLA – wykrój PDF + 2 wideo tutoriale

Torebka skórzana POLA – wykrój PDF + 2 wideo tutoriale

Ekskluzywna torebka ze skóry w zasięgu Twoich umiejętności!

Chcesz mieć własnoręcznie wykonaną torebkę z prawdziwej skóry? Nietrudną w wykonaniu,ale wyglądającą jak milion dolarów? Model POLA jest dla Ciebie!

Torebka skórzana POLA – wykrój PDF + 2 wideo tutoriale

79 zł

Wykrój PDF + 2 wideo tutoriale (ok 65 minut)

Warsztaty dedykowane są osobom, które posiadają wykrój POLA. Warsztaty odbyły się w formie 4 spotkań na żywo, w czasie których dokonywaliśmy przeróbki wykrojów POLA tak, by dało się tę torebkę uszyć ze “zwykłych” materiałów zamiast skóry naturalnej. Zmiana materiałów wymaga dokonania pewnych przeróbek w wykrojach oraz zmianę metody szycia. Powstała torba nie będzie miała surowych, widocznych na zewnątrz brzegów, lecz podwinięte krawędzie. Podczas warsztatów zaprezentowałam jakich przeróbek w wykrojach należy dokonać by możliwe było szycie torby np z jeansu, weluru tapicerskiego, cienkich skór ekologicznych drukowanych. Szyjemy POLĘ ze zwykłego, jeansopodobnego materiału odzieżowego. Omówiłam także zmianę sposobu usztywnienia. Każde spotkanie zakończone było sekcją pytań i odpowiedzi. Łączny czas wszystkich 4 spotkań to 5 godzin 45 minut.

59 zł

49 zł

Dostęp do zapisu 4 spotkań live (5 godzin 45 minut)

Bonusem do zapisanych warsztatów sa pliki hafciarskie z ćmą i ozdobne paski.

TOREBKA POLA

skóra naturalna

Model POLA powstał z myślą o szyciu go ze skór naturalnych o grubości ok 1 mm. Jest to najbardziej rekomendowany (ale nie jedyny możliwy) materiał do jej stworzenia. Podstawowa metoda szycia zakłada widoczne na zewnątrz surowe krawędzie, które można opcjonalnie pokryć farbą krawędziową. Pierwszy wideo tutorial załączony do wykroju prezentuje przyspieszone wykonanie torby POLA wykonanej z różowej skóry naturalnej.

Tkanina korkowa

Jeśli martwisz się, że Twoja maszyna nie jest w stanie uszyć grubej skóry naturalnej – ciekawą alternatywą jest tkanina korkowa, która pozwala na wykonanie POLI z równie spektakularnym efektem na przeciętnych maszynach (również domowych). Drugi wideo tutorial załączony do wykroju przedstawia proces szycia POLI z fioletowej tkaniny korkowej.

Ekoskóra.

Kolejną alternatywą dla skóry naturalnej jest ekoskóra. Warunkiem wykonania POLI z ekoskóry metodą z widocznymi na zewnątrz krawędziami jest wybór odpowiedniej ekoskóry o odpowiedniej grubości, sztywności oraz stabilnej, niestrzępiącej się krawędzi.

TOREBKA POLA, rekomendowane materiały

REKOMENDOWANE MATERIAŁY WIERZCHNIE: skóry naturalne o grubości ok 1 mm, opcjonalnie jako alternatywę można zastosować tkaninę korkową oraz niektóre ekoskóry.

REKOMENDOWANA PODSZEWKAWodoodporna rip-stop, poliester wodoodporny, tkanina bawełniana

USZTYWNIENIE: opcjonalne, najlepiej pianką sieciowaną 3-4 mm grubości

 

SKÓRZANA TOREBKA POLA WYKROJE PDF WIDEO TUTORIAL INSTRUKCJA SZYCIA

Pola to piękny model torebki z klapką, ozdobnymi paskami zapięcia oraz trójwymiarowymi kieszonkami na przedniej ścianie. Torebka średniej wielkości, odpowiednia do codziennego użytku. Pomieści najistotniejsze drobiazgi. Model rekomendowany do wykonania ze skór naturalnych lub innych grubych materiałów o sztywnej, stabilnej krawędzi. W tym modelu surowe krawędzie materiału są widoczne na zewnątrz. Na surowe brzegi zalecam nałożenie warstwy lub kilku warstw farby krawędziowej.

Torebka skórzana POLA – wykrój PDF + 2 wideo tutoriale

Torebka posiada jedną komorą główną, do której wlot zamyka klapka. Klapka wyposażona jest w ozdobne paski z metalowymi klamrami oraz zapięcia magnetyczne. Na przedniej ścianie torebki znajdują się dwie trójwymiarowe kieszonki, w których zamontowane są zapięcia magnetyczne kompatybilne do zapięć z pasków klapki. Ozdobnym i funkcjonalnym elementem jest także uchwyt, który umożliwia noszenie POLI w dłoni. Do uchwytu zamocowane są także zaczepy dla długiego paska.

Torebka skórzana POLA – wykrój PDF + 2 wideo tutoriale

Wewnątrz torebki znajduje się podszewka. Usztywnienie jest opcjonalne – zależy od wyjściowej grubości i sztywności materiałów wierzchnich. Jako usztywnienie zalecam elementy pianki sieciowanej 3 mm, którą wsuwamy pomiędzy materiały wierzchnie i podszewkę.

Torebka skórzana POLA – wykrój PDF + 2 wideo tutoriale
Torebka skórzana POLA – wykrój PDF + 2 wideo tutoriale
Torebka skórzana POLA – wykrój PDF + 2 wideo tutoriale
Torebka skórzana POLA – wykrój PDF + 2 wideo tutoriale
SKÓRZANA TOREBKA POLA WYKROJE PDF WIDEO TUTORIAL INSTRUKCJA SZYCIA
SKÓRZANA TOREBKA POLA WYKROJE PDF WIDEO TUTORIAL INSTRUKCJA SZYCIA

Finalne wymiary po uszyciu:

 • wysokość : ok 15 cm
 • szerokość max: ok 25 cm
 • głębokość max: ok 8 cm

Model jest nietrudny w wykonaniu (5/10). Pozornie prosta budowa, urozmaicona dodatkowymi kieszonkami i detalami sprawi, że szycie POLI  będzie frajdą i drogą do wielu ciekawych wizualnych wariacji.

 

Torebka skórzana POLA – wykrój PDF + 2 wideo tutoriale

Przykładowa lista materiałów:

 • 🟠 skóra naturalna  około 65 x 65 cm + paski 120 cm x 2 cm oraz 120 cm x 3 cm (na taką długość pozwoliła mi rozpiętość błamu skóry) ;
 • 🟠 podszewka np poliester wodoodporny, użyłam fragmentu 60 cm x 35 cm;
 • 🟠 usztywnienie z pianki sieciowanej 3-4mm (fragment 40 cm x 25 cm);
 • 🟠 2 klamry rymarskie o szerokości 4 cm;
 • 🟠 opcjonalnie klej szewski lub butapren;
 • 🟠 2 zapięcia magnetyczne o średnicy od 12 do 14 mm;
 • 🟠2 oczka przelotowe 10 mm;
 • 🟠 taśma klejąca dwustronna 3-5 mm do podklejania brzegów
 • 🟠 opcjonalnie farba krawędziowa do malowania brzegów skóry;
 • 🟠 2 karabińczyki o szerokości 2 cm;
 • 🟠 1 regulator długości paska o szerokości 2 cm
 • 🟠 2 metalowe półkola 2 cm
 • 🟠 2 metalowe ramki prostokątne o szerokości 2 cm
 • 🟠 6 nitów o wysokości nóżki 9-10 mm
 • 🟠firmowa blaszka/metka
 • 🟠 nici do szycia skór o grubości 40

 

KUPUJĄC WYKRÓJ OTRZYMASZ:

Torebka skórzana POLA – wykrój PDF + 2 wideo tutoriale
 • bezterminowy dostęp do wykroju elektronicznego, który możesz pobrać i wydrukować w formacie A4 na zwykłej domowej drukarce;
 • dostęp do 2 wideo instrukcji szycia (szybkie tutoriale około 65 minut) torebki POLA ze skóry naturalnej oraz tkaniny korkowej
 • katalog części PDF – czyli dokument z ramowym opisem modelu i najważniejszymi informacjami oraz opisem każdej części wykroju.
 • licencję na użytek komercyjny – z wykroju możesz osobiście szyć na sprzedaż;
 • dostęp do swojego indywidualnego konta kursanta, na którym w jednym miejscu znajdziesz wszystkie wykupione i darmowe treści;
 • możliwość zamówienia papierowych wydruków tego wykroju.

79 zł

Jak wygląda konto "od środka"?

wideo instrukcja szycia

pola pion(2)

Lekcja wideo z instrukcją szycia oraz  pliki PDF do pobrania są osadzone na specjalnej platformie  kursowej. Konto jest zbudowane w sposób bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze. Po zalogowaniu się na swoje indywidualne konto [TUTAJ] kursanta, w zakładce “MOJE PRODUKTY” (w prawym górnym rogu) znajdziesz wszystkie wykupione oraz DARMOWE materiały.

To wygodne rozwiązanie pozwalające na gromadzenie wszystkich materiałów w jednym miejscu (nie musisz szukać filmów na YouTube ani wertować maila w poszukiwaniu wysłanych wykrojów), wszystko masz na swoim indywidualnym koncie.

Z konta możesz korzystać na każdym urządzeniu z dostępem do internetu (na komputerze, telefonie, tablecie, smart TV).

Spis wszystkich materiałów znajdziesz w lewej kolumnie obok panelu filmowego (lub pod spodem jeśli oglądasz na telefonie/tablecie). Możesz odznaczać ukończone materiały, zadawać pytania w komentarzach pod filmami oraz zapisywać własne notatki do lekcji (są widoczne tylko dla Ciebie).

WYKROJE W FORMACIE PDF do pobrania i samodzielnego wydruku​

SKÓRZANA TOREBKA POLA WYKROJE PDF WIDEO TUTORIAL INSTRUKCJA SZYCIA

W kursie znajdziesz wykroje do samodzielnego wydruku w formacie A4 na zwykłych domowych drukarkach.

Wykroje są wyposażone w dużą skalę – żeby łatwiej ocenić prawidłowość wydruku. Znajdują się na nich informacje o wymiarach oraz sugerowane ilości do wycinania. Kolorami zaznaczone są zapasy na szwy.

Oprócz wykrojów, otrzymasz także katalog części w formacie PDF – czyli tabelę z opisem wszystkich elementów wykrojów po złożeniu.

Jeśli akurat nie masz dostępu do drukarki lub nie chcesz/nie lubisz składać wielostronnicowych wykrojów w całość – na życzenie wyślemy Ci wydruki wykrojów na papierze o wysokiej gramaturze. By zamówić wydrukowane wykroje,zaloguj się do swojego wykroju – szczegóły znajdziesz pod ostatnią lekcją:

 
(usługa dostępna dodatkowo tylko dla posiadaczy wykrojów w formie cyfrowej oraz licencji na jego użytkowanie)

KATALOGI CZĘŚCI FORMACIE PDF do pobrania​

Do wykroju, jako dodatek, dołączony jest katalog części w formie PDF do pobrania. Jest prostą pomocą w ogarnięciu całości modelu”z lotu ptaka”.
Co można w nich znaleźć?🤔
📌 opis modelu wraz z jego parametrami
📌rekomendowane materiały do uszycia danego projektu
📌listę i ilości materiałów potrzebnych do uszycia modelu
📌 spis części wykrojów wraz z opisem, wymiarami, rysunkiem (by widzieć jak wyglądają po poskładaniu w całość), sugerowane ilości do wycinania.
📌 wskazówki dotyczące pracy z wykrojami (info o zapasach na szwy itp.)
 
Katalogi można pobrać w każdej chwili – są dostępne we wszystkich naszych kursach cały czas 🙂
To tylko jeden z dodatków, którym chcemy wspierać i ułatwiać Wasze szyciowe poczynania.

CZEGO POTRZEBUJESZ? WYMOGI TECHNICZNE​

Aby prawidłowo korzystać z wykroju potrzebujesz:
📌 dostępu do internetu oraz aktywnego adresu e-mail
📌przeglądarki internetowej do oglądania treści wideo
📌drukarki, która umożliwi Ci wydruk w formacie A4
📌oprogramowania (lub przeglądarki) do odczytywania plików PDF
 
 
Jeśli nie masz dostępu do drukarki by wydrukować wykroje (albo nie chcesz, nie lubisz składać ich w całość), po zakupie wykroju elektronicznego będziesz mieć możliwość zamówienia także wydrukowanych wykrojów na papierze o wysokiej gramaturze.
 

WSPARCIE.

wsparcie
W razie pytań:
📌 możesz zadawać je w formie komentarzy pod filmami
📌możesz korzystać z zakładki “SPOŁECZNOŚĆ”, czyli forum osadzonego na platformie kursowej, gdzie można zakładać swoje wątki tematyczne [klik].
 
 
W razie jakichkolwiek problemów technicznych z funkcjonowaniem platformy kursowej [np. problem z logowaniem się/pobraniem plików itp] możesz skontaktować się ze wsparciem technicznym pod adresem mailowym: natalia@skyier.com 
Natalia udzieli fachowej pomocy w rozwiązaniu problemu 🙂
 

Dodaj komentarz