jak uszyć czapkę z tkaniny z podszewką i ściągaczem
jak uszyć czapkę z tkaniny z podszewką i ściągaczem

Jak uszyć czapkę z tkaniny chustowej z podszewką i ściągaczem? Darmowy tutorial + wykrój gratis.

Czapka z chusty

   Czy w Twoich chusto-zbiorach drzemią chomikowane skrawki, czekające na specjalną okazję? Jeżeli tak, to teraz możesz sama nadać im drugie życie przerabiając np na….jesienno-zimową czapkę! Oryginalną, niepowtarzalną i co najważniejsze- wykonaną własnoręcznie! Nikt nie będzie miał takiej! Kiedy nadejdą już chłodne poranki i zimowe przymrozki, Ty będziesz przygotowana! Uszyj sobie czapkę pasującą do Twojego chusto – stosu! A jak już się rozkręcisz, to obszyj całą rodzinę 🙂 Oryginalna czapka może też być doskonałym pomysłem na świąteczny prezent dla bliskiej osoby.

Obejrzyj wideo tutorial (wykrój do pobrania na dole artykułu)

    Pokażę Ci krok po kroku jak uszyć czapkę samodzielnie na domowej maszynie do szycia!

   Jeżeli Twoje dzieci wyrosły już z okresu chustonoszenia, poślij swoją chustę w kolejne, kochające ręce lub nadaj jej nowe życie w postaci przydatnych akcesoriów, które na lata posłużą Tobie i Twojej rodzinie. Przekazuję w Twoje ręce instrukcję, w której krok po kroku opisałam jak samodzielnie przygotować wykrój dostosowany do wymiarów Twojej głowy, jak przygotować, skroić materiały oraz jak uszyć czapkę na domowej maszynie do szycia.

 

Co będzie potrzebne?

   By uszyć czapkę z chusty wg proponowanej przez nas formy przygotuj (podane wartości są przystosowane dla czapki na głowę o obwodzie 56 cm):

  • przygotowany samodzielnie lub pobrany w formie PDF wykrój;
  • ok 60 cm (szerokość) x 27 cm (wysokość) tkaniny wierzchniej (fragment chusty);
  • ok 60 cm (szerokość) x 27 cm (wysokość) podszewki (np cienkiej bawełnyT-shirtowej, lub dresówki);
  • około 50 cm (szerokość) x 16 cm (wysokość) ściągacza;
  • nici uniwersalne w kolorze pasującym do tkaniny, nożyczki, metr krawiecki, szpilki, kredę, linijkę;
  • maszynę do szycia (może być domowa maszyna do szycia posiadająca ścieg zygzakowy, overlock domowy lub przemysłowy).

 Mocno wierzę, że te cudne tkaniny warto przerabiać nadając im fantazyjne kształty i formy użytkowe. Są piękne i trwałe. Ich wzory są wyjątkowe i nie do kupienia w “sieciówkach”. Gorąco zachęcam Cię do spróbowania własnych sił w szyciu, jeśli jednak nie masz możliwości, nie chcesz lub wolisz sięgnąć po gotowy egzemplarz, zapraszam Cie do obejrzenia czapek dostępnych w naszym sklepie.

Pamiętaj! Jeżeli nie potrzebujesz – nie kupuj! Jeżeli możesz zrobić sama – działaj! Świat będzie Ci wdzięczny za upcycling i nowe życie wyprodukowanych już tkanin.

Z wykroju możesz szyć na sprzdaż

Tutorial oraz wykrój jest dostępny także na naszej platformie (po zalogowaniu). Jeżeli masz już swoje konto u nas – znajdziesz te materiały w swoim panelu kursanta. Jeżeli jeszcze nie masz u nas konta, załóż je bezpłatnie i ciesz się wygodą korzystania z naszych materiałów.

Tutorial jest darmowy na zawsze. Jeżeli jesteś z nami dłużej, możesz go już znać – pojawił się u nas już rok temu. Dla wygody przenieśliśmy go w to miejsce oraz na platformę kursowę, by nasze Kursantki miały wszystko w jednym miejscu.

Jeżeli materiał ten podoba ci się i okazał się dla Ciebie przydatny – daj mi o tym znać w komentarzu i udostępnij go innym. Dzięki temu będziemy wiedzieli, że warto takich darmowych treści tworzyć więcej.

Miłego szycia!

Kamila

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz