Jak uszyć torbę z klapką? 5 wykrojów + kurs szycia krok po kroku.
Jak uszyć torbę z klapką? 5 wykrojów + kurs szycia krok po kroku.

Jak uszyć torbę z klapką – 5 wykrojów + kurs wideo krok po kroku

Jak uszyć torbę z klapką? 5 wykrojów + kurs szycia krok po kroku.

    Czy wiesz, że 99 procent dorosłych osób nie wychodzi z domu bez torby, plecaka lub innego gadżetu, który umożliwia spakowanie najważniejszych rzeczy? Żyjemy w czasach, w których każdy z nas potrzebuje mieć pod ręką najpotrzebniejsze rzeczy niemal non stop. Telefon, dokumenty, klucze… to absolutne minimum każdego z nas, ale potrzeby mogą być większe  w zależności czy wychodzimy na spacer, spotkanie czy do pracy. Nie mniej jednak torby pod najróżniejszymi postaciami towarzyszą nam niemal zawsze i wszędzie.

    Nic więc dziwnego, że co raz częściej zaczynamy dostrzegać je jako element stylizacji, wyrażający nasz charakter i poczucie estetyki. Tak samo jak odzież. Nic też dziwnego, że co raz częściej zwracamy uwagę na ich funkcjonalność dopasowując rozmiary i ilość kieszeni do własnych potrzeb.

Już dziś zapraszam Cię na kurs szycia szalenie popularnego od stuleci i lubianego modelu – torby z klapką, potocznie zwaną także listonoszką. Premiera kursu już 6 listopada o 18:00.

   Poznaj dwie Florencje, Filipinę, Felicję i Fredę. Czyli pięć sióstr na F – od angielskiego “flap bag“, czyli torba z klapką.

Florencje - pracowite bliźniaczki.

Florencje e to dwie bliźniacze torby, które nieznacznie różnią się wymiarami. Florencja mniejsza, to model, który od lat odszywam w swojej pracowni, jednak dla swobodniejszego pomieszczenia formatu A4, nieznacznie powiększyłam ten model dodając mu kilka centymetrów wysokości. Tak powstała Florencja większa, która miała być docelowo jedyną z bliźniaczek, której wykrój znajdziesz w kursie, ale w drodze wielu rozmów na Instagramie, na wasze życzenie postanowiliśmy wśród wykrojów umieścić także pierwowzór –czyli Florencję mniejszą. Prosiliście, żeby ten wykrój pozostawić – prośba ta została usłyszana, są więc dwie Florencje. Oba modele to dość duże torby, chętnie wybierane jako torba do pracy, zwłaszcza, że większa z bliźniaczek swobodnie mieści format A4.

jak uszyć torbę z klapką kurs szycia krok po kroku i wykroje

Filipina - towarzyszka codzienności

jak uszyć torbę z klapką kurs szycia krok po kroku i wykroje

Filipina to niewielka, przeurocza torebka, która mieści w sobie format A5 w orientacji poziomej. To dobra towarzyszka codzienności – mieści najważniejsze drobiazgi, ale nie jest dużym, ciężkim gabarytem. Zgrabnie zdobi bok swojej nosicielki.

.

Felicja - mała imprezowiczka.

Felicja – zwana także półksiężycem, to mały orzeszek, najmniejsza z modelek. Ma półokrągły kształt, co sprawia, że ma bardziej wyjściowy look. To towarzyszka spotkań, randek, imprez okolicznościowych. Pomieści najważniejsze drobiazgi.

jak uszyć torbę z klapką kurs szycia krok po kroku i wykroje

Trzymająca pion - Freda.

jak uszyć torbę z klapką kurs szycia krok po kroku i wykroje

Freda jest odmienną alternatywą torebki w orientacji pionowej. Podobnie jak Filipina, świetnie sprawdza się jako torebka codzienna –
pomieści najważniejsze drobiazgi, jest przystosowana do swobodnego przenoszenia
formatu A5. Ma inaczej niż siostry wyprofilowaną klapkę – nie jest ona półokręgiem, lecz prostokątem z zaokrąglonymi rogami. Ta propozycja ma potencjał do bycia torbą uniwersalną, czyli przy zastosowaniu odpowiednich wzorów, kolorów oraz zapięcia, może być także męska torbą.

   Wykroje na wszystkie te torby są załączone do mojego wideo kursu szycia toreb z klapką. Każdy model został zaprojektowany tak, że składa się z 11 elementów o analogicznym nazewnictwie. Każdy element wykroju ma numer poprzedzony pierwszymi literami “imienia” torby. Dla przykładu:

Klapka to element nr 1. Dla Torby Florencja ma on zatem oznaczenie: FLO1, dla torby Felicja: Fe1, dla Fredy: Fr1, dla Filipiny: Fi1. I tak samo ze wszystkimi pozostałymi dziesięcioma elementami.

   W kursie pokażę Ci krok po kroku cały proces powstania torby na przykładzie modelu Filipina, ale każdy z tych modeli szyje się w identyczny sposób, dlatego kiedy opanujesz szycie jednej z tych toreb, to tak naprawdę bez trudu wykonasz każdy z tych pięciu modeli.

Każdy model został wyposażony w szereg dodatków. Są nimi kieszonki na przedniej ścianie, kieszeń z tyłu, oraz trzy kieszonki w środku. Ponad to pod klapą, główna komora torebki dodatkowo zapinana jest przez zamek wszyty w listwie zamka. Są to jednak elementy opcjonalne, nieobowiązkowe, więc jeżeli chcesz swój projekt nieco uprościć lub nie czujesz się na siłach od razu robić full wyposażonej torby – bez obaw, elementy te można pominąć i też w kursie pokażę Ci jak postąpić w przypadku gdy np. nie chcesz wszywać listwy zamka. Podobnie jest z uchwytem – w kursie pokazuję jak go zrobić, ma swoje miejsce na wykrojach, ale jeżeli Tobie bardziej podoba się wersja bez niego – żaden problem, po prostu to pomijasz.

   Nie martw się też jeżeli widząc to konkretne zapięcie w klapie torby, myślisz sobie: „ o kruczę, ja nie mam takiego, nie wiem skąd je wziąć” – to tylko jedna z opcji. Na wykrojach zaznaczony jest punkt centralny montażu zapięcia. Możesz użyć zapięcia obrotowego podobnego do mojego, ale równie dobrze może to być zatrzask metalowy lub zapięcie magnetyczne. Wybór rodzaju i wielkości zapięcia należy tylko do Ciebie.

   Dodatkowo w kursie znajdziesz też dodatkową lekcję na temat tego jak osiągnąć jeszcze lepszy kształt torebki poprzez samodzielne wykonanie i wszycie wypustki usztywniającej. Taki zabieg pomoże osiągnąć bardziej płynną linię dołu torby – w szczególności na zaokrągleniach. Zabieg ten nie jest konieczny, ale podpowiadam go jako opcję, byś wiedziała jak poradzić sobie w razie potrzeby.

jak uszyć torebkę z wymienną klapką kurs szycia online
Plasun kursy szycia online szycie torebek pracownia rękodzielnicza

   Dostęp do kursu -jak zawsze – otrzymujesz dożywotnio, możesz z niego korzystać w swoim tempie w każdym miejscu na Ziemi, do którego dociera internet. Z załączonych wykrojów można korzystać komercyjnie – czyli szyć z nich produkty na sprzedaż.

Uwaga! Promocja!

jak uszyć torebkę z wymienną klapką kurs szycia online

   Jak każdy nasz kurs, również i ten jest dostępny w promocyjnej cenie w okresie premiery ( a potem ponownie dopiero na swoje urodziny, za rok). Atrakcyjną zniżkę możesz złapać dołączając do kursu w okresie od 6 listopada do 6 grudnia! Tak, aż przez miesiąc! Tak długi okres promocyjny organizujemy po to, byś mogła bez presji czasu zastanowić się i podjąć decyzję o dołączeniu, obejrzeć różne inspiracje, zapoznać się z informacjami i zgromadzić potrzebne materiały.

Okazję na złapanie kursu ze zniżką masz tylko raz w roku – ponowna zdarzy się dopiero za 12 miesięcy, dlatego zachęcamy gorąco by przemyśleć sprawę.

 

Felicja mini torebka z klapką

DODATKOWY BONUS!

   Tylko w okresie trwania promocji, do kursu otrzymasz bonusowe, dodatkowe szkolenie o tym jak szyć torby z wymiennymi klapkami. Idea toreb modułowych, to bardzo popularny trend i uwielbiana przez klientki alternatywa, dlatego gorąco polecam ci by spróbować. Dzięki tej metodzie uszyjesz jedną torbę, która nieustannie będzie się zmieniać w zależności od stylizacji, pory roku lub humoru. Jedno body  i niezliczona ilość wymiennych klapek to też sposób na wciąż powracające Klientki, które będą chciały dopasowywać swoje torebki do zmieniających się trendów modowych. By wdrożyć ten patent nie są Ci potrzebne inne, nowe wykroje – pokażę Ci jak kilkoma drobnymi zabiegami zmodyfikować te, które zostały dołączone mojego kursu. Bonusowe szkolenie na zawsze otrzymają wszystkie osoby, które zdecydują się dołączyć do kursu do 6 grudnia. Ponowna taka szansa –dopiero za rok.

jak uszyć torebkę z wymienną klapką kurs szycia online

Start sprzedaży 6 listopada o 18:00!

Widzimy się? Ja już nie mogę się doczekać!

(Poniższe przyciski zostaną aktywowane dopiero 6 listopada o 18:00)

jak uszyć torebkę z wymienną klapką kurs szycia online

Pamiętaj, że w razie pytań odnośnie kursu możesz pisać do mnie na Instagramie lub Facebooku. Na naszej platformie kursowej jest już prawie 800 kursantek! Robię co mogę, by odpowiadać każdej osobie, ale czasami trzeba uzbroić się w cierpliwość 😉

plasun - więcej niż szycie instaporada haft komputerowy

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Edyta

    Witam. Czy spodziewana jest promocja ceny wykrojów ? Zaczynam przygodę z szyciem i cena dla mnie jest zaporowa,a torebki przecudowne!

    1. admin

      Cześć Edyta! U nas sprawa jest akurat bardzo jasna – promocje na kursy mamy raz w roku (na urodziny kursu). Urodziny kursu szycia toreb z klapką wypadają w listopadzie. Jeśli więc zakup nie jest bardzo pilny – można poczekać 🙂 ale jeśli ręce rwą się do pracy, szkoda czasu na czekanie.

Dodaj komentarz